مقالات

پمپ افزایش فشار آب برج و بهترین بوسترها

پمپ افزایش فشار آب برج

همزمان با پیشرفت هایی که طی سال های اخیر در صنعت ساختمان سازی صورت گرفته است، تعداد ساختمان های بلند مرتبه و برج ها نیز در کشور افزایش پیدا کرده است. صرف نظر از کاربری برج ها که می تواند مسکونی، تجاری، اداری و یا ترکیبی از آن ها باشد، تامین فشار آب مناسب در آن ها با توجه به تعداد بالای طبقات و واحدها، چالشی جدی به حساب می آید. یکی از متداول ترین روش هایی که می تواند به حل این چالش و افزایش فشار آب در برج ها کمک کند، استفاده از پمپ تامین فشار آب برج است. این پمپ ها که عموما با نام بوستر پمپ های آبرسانی شناخته می شوند، موجب تقویت فشار آب در برج ها و آبرسانی بهتر به طبقات بالا می شوند.

اگر برای تامین فشار آب یک برج بلند و یا ساختمان مسکونی پر واحد
به دنبال راهکار افزایش فشار آب هستید، با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

روش های تامین فشار آب ساختمان های بلند

ممکن است که یک ساختمان یک یا دو طبقه تک واحدی در منطقه ای از شهر با فشار آب مناسب، نیازی به پمپ آب نداشته باشد. این در حالی است که با افزایش تعداد طبقات و بیشتر شدن ارتفاع ساختمان، طبیعتا فشار عادی خط لوله آب شهری برای آبرسانی به طبقات بالا مناسب نخواهد بود. به همین دلیل ساختمان های بلند و برج ها برای داشتن فشار آب مناسب باید از پمپ تامین فشار آب برج استفاده کنند.

در سال های گذشته برای تقویت فشار آب ساختمان هایی با تعداد طبقات زیاد، از راهکارهایی همچون استفاده از پمپ و منبع آب استفاده می شد. در این روش پمپ و منبع آب بر روی پشت بام قرار می گرفت و آب از آنجا به کمک نیروی جاذبه به واحدهای مسکونی انتقال داده می شد. این در حالی است که با پیشرفت هایی که در حال حاضر در زمینه تکنولوژی ساخت پمپ های آب حاصل شده است، از بوستر پمپ های آبرسانی به آسانی می توان جهت تامین فشار آب در برج ها و ساختمان های بلند بهره گرفت.

تقویت فشار آب برج ها

ضرورت استفاده از بوستر پمپ در برج ها

با توجه به آنکه یک پمپ آب به تنهایی نمی تواند مشکل افت فشار در برج ها و آسمان خراش ها را حل کند و موجب افزایش بهینه فشار آب در تمامی طبقات شود، برای این منظور از سیستم هایی تحت عنوان بوستر پمپ کمک گرفته می شود. بوستر پمپ آبرسانی به عنوان پمپ تامین فشار آب برج متشکل از دو یا چند پمپ آب است که به شکل موازی یا خطی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. این دستگاه با کارکرد موثر خود علاوه بر تثبیت فشار آب در تمامی ساعات شبانه روز، می تواند موجب افزایش قابل توجه میزان دبی نیز شود. بنابراین با استفاده از بوستر پمپ های آبرسانی به آسانی می توان از افت فشار در برج ها جلوگیری کرد و آب را با فشار مناسب به تمامی طبقات توزیع نمود.

 

نحوه کارکرد بوستر پمپ

بوستر پمپ های آبرسانی به عنوان دستگاه هایی که از آن ها برای تامین فشار آب برج ها و مجتمع های مسکونی بزرگ استفاده می شود، از طریق تابلوی برق کنترل می شوند. عملکرد این پمپ تامین فشار آب برج به گونه ای است که همزمان با مصرف از آب در یکی از واحدها، اولین پمپ وارد مدار می شود و با افزایش مصرف، پمپ های دیگر با فرمان تابلو برق به ترتیب شروع به کار می کنند تا فشار آب ثابت باقی بماند و فرآیند آبرسانی به تمامی طبقات به خوبی انجام شود. در مقابل با قطع مصرف آب، پمپ ها به ترتیب از مدار خارج می شوند که این امر از کارکرد بی مورد دستگاه و استهلاک آن جلوگیری می نماید. در صورت نیاز به صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی، می توان علاوه بر پمپ تامین فشار آب برج از پمپ دیگری به نام جوکی پمپ نیز بهره گرفت. بوستر پمپ ها در انواع دور ثابت و دور متغیر در بازار موجود هستند که هر یک از ویژگی ها و مزیت های خاصی برخوردار اند.

 

بوستر پمپ فرات با آخرین استانداردهای دنیا

بوستر پمپ های آبرسانی آبان

 

اگر برای خرید نیاز به مشورت دارید و یا سردرگم شده اید، کارشناسان ما
محصول مورد نیاز شما را با تضمین کیفیت ارائه خواهند داد.

مزایای پمپ تامین فشار آب برج

استفاده از این پمپ ها برای تامین فشار آب ساختمان های بلند مزایای مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– بهره گیری از این دستگاه ها از افزایش و کاهش ناگهانی فشار آب در سیستم لوله کشی و آسیب رسیدن به لوله های آب ساختمان جلوگیری می نماید.

– در صورت خراب شدن یکی از پمپ ها، پمپ های دیگر جایگزین می شوند و عمل آبرسانی بی وقفه انجام می گیرد.

– این پمپ تامین فشار آب برج نیازی به پمپ یدکی ندارد و تحت هر شرایطی قادر به تثبیت فشار آب است.

– با توجه به آنکه بوستر پمپ از ترکیب چندین پمپ با یکدیگر ساخته شده است، در صورت خراب شدن هر یک از پمپ ها، می توان پمپ معیوب را بدون ایجاد وقفه در کارکرد سایر پمپ ها از مدار خارج کرد و نسبت به تعمیر آن اقدام نمود.

– حمل و نقل این دستگاه ها بسیار آسان است؛ زیرا قطعات آن را می توان به آسانی از یکدیگر جدا کرد.

 

بوستر پمپ CMBE گراندفوس

بوستر پمپ CMBE گراندفوس

 

خرید بوستر پمپ تامین فشار آب برج

بوستر پمپ های آبرسانی یکی از بهترین گزینه ها برای تقویت فشار آب در برج ها و ساختمان های بلند مرتبه به حساب می آیند که در مدل های دور ثابت و دور متغیر در بازار موجود هستند. برای تامین فشار آب برج ها، نیاز است تا این دستگاه ها را بر اساس فاکتورهایی از جمله تعداد طبقات و واحدها، میزان مصرف آب و همچنین دبی و هد مورد نیاز تهیه کنید.

بوستر پمپ های آبرسانی سیستما و گراندفوس جزو محبوب ترین برندهای موجود در بازار هستند که برای خرید این دستگاه ها می توانید از طریق شرکت فرات، نماینده رسمی این پمپ ها در کشور اقدام نمایید.

 


بیشتر بخوانید

تقویت فشار آب آپارتمان با پمپ و معرفی روش های کمکی

پمپ آب نیم اسب چیست؟

پمپ آب یک اسب چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *