مقالات

پمپ ایرواشر – صنعتی و آپارتمانی با بهترین قیمت

خرید پمپ ایرواشر

ایرواشر نوعی دستگاه هواساز است که به لطف بهره مندی از قابلیت جداسازی گرد و غبار هوا و تنظیم رطوبت، قادر است هوا را تهویه و پاکسازی نماید و در نهایت به محیط بازگرداند. طراحی این دستگاه ها به گونه ای است که از طریق مکش هوا و عبور دادن آن از داخل محفظه ای که در آن آب اسپری می شود، در فصل تابستان موجب خنک شدن هوا می شوند. این دستگاه ها همچنین در فصل زمستان با گرمای ناشی از کارکرد کویل به تامین گرمایش مورد نیاز محیط کمک می کنند. ایرواشر به عنوان یک سیستم گرمایشی و سرمایشی پرکاربرد در تمامی فصول سال، از اجزای مختلفی تشکیل شده است که یکی از مهم ترین آن ها پمپ ایرواشر است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

خرید انواع مدل های پمپ ایرواشر
با بهترین قیمت در فروشگاه فرات
ارسال به سراسر ایران

ویژگی پمپ های دستگاه ایرواشر

این پمپ ها با عملکرد موثر خود در تامین فشار آب مورد نیاز برای پاشش از نازل ها، نقش مهمی در کارکرد بهینه دستگاه ایرواشر ایفا می کنند و از ویژگی های زیر برخوردار هستند:

– این نوع از پمپ ها با توجه به بکارگیری در دستگاه های ایرواشر باید از توان بالایی برخوردار باشند که این امر موجب می شود تا در جابجا کردن هوا و افزایش رطوبت بسیار موثر عمل کنند.

– این پمپ ها به دلیل برخورداری از امکان تنظیم نمودن سرعت هوا و همچنین حجم جریان آن، می توانند نیازهای گوناگون سیستم تهویه را فراهم کنند.

– پمپ ایرواشر مورد استفاده در دستگاه ایرواشر به لطف بهره مندی از بازدهی و عملکرد مناسب، قادر است هوا را به صورت مناسب فیلتر کند و آلودگی های آن را جدا و رطوبت مورد نیاز را تامین نماید.

نحوه عملکرد پمپ های دستگاه ایرواشر

پمپ هایی که از آن ها در دستگاه های ایرواشر استفاده می شود جزو پمپ های سیرکولاسیون هستند و برای چرخش آب در داخل دستگاه بکار گرفته می شوند. این پمپ ها جزو پمپ های فشار قوی به حساب می آیند و وظیفه اصلی آن ها پمپاژ آب از داخل مخزن دستگاه ایرواشر و هدایت آن به سمت لوله ها و نازل ها است. به لطف این پمپ ها، آب با فشار زیاد از نازل ها خارج و به سطوح مورد نظر پاشیده می شود. علاوه بر آن فشار ناشی از پمپ ها کمک می کند تا آلودگی ها از سطح جدا گردد و به شکل ذرات معلق در هوا در آید و به آسانی پاکسازی شود.

قیمت پمپ ایرواشر

انواع پمپ ایرواشر

پمپ های مورد استفاده در دستگاه ایرواشر دارای انواع مختلفی است که بر اساس کاربرد، عملکرد و ظرفیت می توانید اقدام به تهیه آن ها نمایید:

پمپ های سانتریفیوژ

این نوع از پمپ های سانتریفیوژ برای پمپاژ و جابجایی آب از یک پروانه استفاده می کنند و جزو متداول ترین انواع پمپ های ایرواشر به حساب می آیند.

پمپ های دیافراگمی

این نوع از پمپ های دیافراگمی به کمک یک دیافراگم آب را به خوبی پمپاژ می نمایند.

پمپ های پیستونی

این نوع از پمپ  های آب برای پمپاژ آب از یک پیستون استفاده می کنند.

کاربردهای مختلف پمپ ایرواشر

این پمپ های در بخش های گوناگون صنعتی دارای کاربردهای مختلفی هستند که برخی از آن ها به شرح زیر است:

– شستشوی صنعتی: از این پمپ ها جهت شستشوی سطوح صنعتی و بزرگ نظیر ماشین آلات و تجهیزات، دیوارها، کف و پنجره ها استفاده می شود.

– صنایع خودروسازی: این پمپ ها در صنت خودروسازی به منظور شستشوی بخش های مختلف خودرو از جمله بدنه، موتور و شیشه ها بکار گرفته می شوند.

– صنایع غذایی و آشامیدنی: پمپ ایرواشر در صنایع غذایی و آشامیدنی جهت شستشو و ضد عفونی سطوح کاربرد دارد.

– صنایع تجهیزات پزشکی: از این نوع پمپ ها برای شستشوی انواع تجهیزات پزشکی همچون تخت های بیمارستانی، تجهیزات جراحی و آزمایشگاهی بهره گرفته می شود.

نحوه نصب

با توجه به آنکه نحوه نصب پمپ های ایرواشر به نوع پمپ و دستگاه ایرواشر بستگی دارد، پیش از هر چیز نیاز است تا دستورالعمل های تولید کننده دستگاه را مطالعه نماید. در این قسمت به ارائه توضیحاتی کلی در این خصوص می پردازیم:

– با توجه به آنکه محل نصب این پمپ ها به نوع دستگاه ایرواشر و نیاز کاربر بستگی دارد، محل نصب پمپ ایرواشر را به گونه ای انتخاب نمایید که دستگاه در مکانی صاف و خشک قرار گیرد. این محل همچنین باید به منبع آب و برق نیز دسترسی آسانی داشته باشد.

– اکنون پمپ را بر روی سطح مخصوص قرار دهید و با استفاده از بست ها و پیچ های مخصوص به خوبی به سطح محکم کنید.

– در این مرحله لازم است لوله های ورودی و خروجی آب پمپ ایرواشر را متصل نمایید. برای این منظور دقت داشته باشید که لوله آب ورودی به منبع آب سرد اتصال پیدا کند و لوله آب خروجی نیز به مخزن یا سیستم آبیاری دستگاه ایرواشر متصل گردد.

– پس از اطمینان از اتصال دقیق لوله ها به پمپ ، سیم برق پمپ را به پریز بزنید و دستگاه ایرواشر را روشن کنید.

– پیش از استفاده از دستگاه، حتما پمپ را امتحان کنید. در صورت کارکرد صحیح پمپ، آب باید به خوبی و با فشار مناسب از لوله های خروجی پمپ خارج گردد.

جهت خرید پمپ ایرواشر یک تماس

با فرات کافی است. 3559 99 33 021

مزیت های پمپ ایرواشر

این پمپ های قدرتمند به لطف بهره مندی از ویژگی های زیر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند:

– این پمپ ها قادر هستند آب را با فشار بسیار بالایی به جریان بیاندازند و به همین سبب برای شستشوی صنعتی گزینه ای ایده آل هستند.

– این دستگاه ها دارای کاربردهای متنوعی هستند و به عنوان ابزاری همه کاره برای نظافت و شستشو قابل استفاده هستند.

– با توجه به آنکه این پمپ ها معمولا از آب تمیز استفاده می کنند، مانع ایجاد آلودگی می شوند.

– بهره گیری از این نوع از پمپ های آب، به صرفه جویی در زمان و مصرف انرژی کمک شایانی می کند. علاوه بر آن در صورت استفاده از تولیدات برندهای مطرحی همچون برند ایتالیایی سیستما، این دستگاه ها از عمر مفید بالایی نیز برخوردار خواهند بود.

– استفاده از پمپ ایرواشر به دلیل کاهش میزان استفاده از مواد شیمیایی و پاک کننده ها، در کاهش آلودگی محیط زیست موثر است.

 


بیشتر بخوانید

انواع پمپ های گراندفوس ساختمانی و صنعتی

انواع پمپ های سیستما

پمپ اطفاء حریق | انواع مدل ها

پمپ فن کویل یا پمپ کندانس

پمپ آب داغ موتورخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *