مقالات

خرید پمپ پیستونی

خرید پمپ پیستونی

پمپ های پیستونی یکی از انواع پمپ های جا به جایی مثبت می باشد که عمل پمپاژ توسط یک پیستون به صورت رفت و برگشت انجام می شود و دارای یک مکانیزم دورانی است به همین منظور ما در این مقاله به بررسی خرید پمپ آب پیستونی می پردازیم.

پمپ پیستونی چیست ؟

برای خرید پمپ پیستونی ابتدا باید مشخصات و کارکرد این پمپ ها را در نظر بگیریم . این پمپ ها جزو پمپ های فشار قوی هستند و دارای فشار بالا و دبی پایین می باشد . جنس این پمپ ها از برنج و آلومینیوم است و مانند پمپ های رفت و برگشتی کار می کند ولی به جای یک سیلندر و پیستون دارای تعداد زیادی سیلندر و پیستون است.

کاربردهای پمپ پیستونی

امروزه خرید پمپ پیستونی و استفاده از آن کاربرد بسیاری دارد و در صنایع مختلفی از آن استفاده می شود. این پمپ ها در صنایع نفت و گاز پتروشیمی، خودروسازی، کارواش، صنایع فولاد، آب شیرین کن، واترجت، رسوب زدایی و چربی زدایی، صنایع کاغذ سازی، صنایع کشتی سازی و غیره استفاده می شود.

نحوه عملکرد پمپ پیستونی

در خرید پمپ پیستونی نحوه عملکرد این پمپ ها بسیار مهم است و بدین صورت است که زمانی که پیستون به یک طرف حرکت می کند درون محفظه یک مکش ایجاد می کند و سیال به خاطر وجود فشار هوا در مخزن به طرف دریچه ورودی سیلندر حرکت می کند و با حرکت پیستون در طرف راست سیال درون سیلندر از طرف دریچه خروجی به طرف بقیه اجزا می رود و با بودن شیرهای یک طرفه در سیستم سیال فقط در یک جهت حرکت می کند . پس به طور کلی سیال فقط از مخزن به طرف سیلندر حرکت می کند و عکس این کار را نمی تواند انجام دهد.

مزایای پمپ پیستونی

برای خرید پمپ پیستونی باید مزایا و معایب این پمپ ها را بررسی کرد که این پمپ ها دارای بازه فشاری بالا می باشند و دارای توانایی بسیار بالایی و ویسکوزیته بالا دارند و کاربردهای متنوعی دارند و بیشترین توان را نسبت به وزن خود دارند و دارای طرح ها و اندازه های مختلفی می باشند.

انواع پمپ پیستونی

پمپ پیستونی شعاعی

پمپ پیستونی شعاعی بر روی شعاع دایره مانند قرار می گیرد که از پمپ های فشار قوی می باشد و به خاطر انطباق اجزا می تواند فشارهای بالا را ایجاد کند و از بهترین نوع پمپ های هیدرولیکی هستند و این پمپ ها دارای فنرهای هستند که روی یک محور خارج از مرکز تکیه می کند و با حرکت چرخشی به جلو و عقب حرکت می کند . برای خرید پمپ پیستونی شعاعی و پمپ آب خانگی شما می توانید با کارشناسان ما در شرکت فرات کو ارتباط برقرار کنید.

پمپ پیستونی محوری

این پمپ ها دارای چندین پیستون در یک بلوک سیلندر می باشند . تعداد این پستون ها فرد است و به صورت دایره حول سیلندر قرار دارند . عملکرد این پمپ ها به این صورت است که وقتی سیلندر می چرخد پیستون ها به صورت رفت و برگشت عمل می کنند که در ۱۸۰ درجه حرکت پیستون به عقب از گردش محور اصلی پمپ سیال به درون سیلندر می رود و در حرکت پیستون به جلو ۱۸۰ درجه سیال به خروجی پمپ حرکت می کند که این دریچه های ورودی و خروجی به صورت نیم دایره و مجزا هستند. برای خرید پمپ پیستونی محوری هم شما می توانید به سایت شرکت فرات کو مراجعه کنید و قیمت این محصول و پمپ آب خانگی را مشاهده نمایید.

خرید پمپ پیستونی

برای خرید پمپ پیستونی باید یک سری عوامل و فاکتورها مانند جنس ، شرایط نصب و شرایط مکانی پمپ را در نظر گرفت و علاوه بر این طراحی پمپ های پیستونی ممکن است به صورت شعاعی یا محوری باشد که این عوامل در قیمت و خرید این پمپ ها تاثیرگذار است به همین منظور شما می توانید به صورت آنلاین از نحوه خرید این پمپ ها و پمپ آب خانگی اطلاع حاصل کنید.

سخن پایانی

خرید پمپ پیستونی به فاکتورهای مهمی مانند دبی ، هد ، مدل ، نشان یا برند تجاری ، نوع و قدرت الکتروموتورها و نوع کاربری و غیره بستگی دارد به همین منظور شما می توانید با شرکت فرات کو ارتباط و از نحوه سفارش این محصولات و پمپ آب خانگی اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *