مقالات

پمپ آب یک اسب – معرفی، خرید و قیمت

پمپ آب یک اسب

پمپ های یک اسب بخار آب جزو پمپ های پرطرفدار در بازار هستند که از انواع گوناگون آنها در بخش های مختلف خانگی، صنعتی و کشاورزی استفاده می شود. پمپ های آب یک اسب، پمپ هایی هستند که توان کلی آنها یک اسب بخار است. بنابراین با در نظر گرفتن آنکه اسب بخار واحدی برای اندازه گیری میزان توان موتور است، می توان گفت که توانایی یک اسب بخار، معادل هفتاد و پنج صدم کیلو وات است. به طور کلی توان پمپ یکی از فاکتورهای مهمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید؛ زیرا هر چه توان یک پمپ بیشتر باشد، قدرت آن نیز بیشتر خواهد بود. پمپ های یک اسب در انواع مختلفی تولید می شوند و هر یک ویژگی های متفاوتی دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

 

قیمت آخر انواع پمپ های یک اسب بخار برای مصارف خانگی و صنعتی را

از فروشگاه فرات بخواهید

 

ویژگی های پمپ آب یک اسب

پمپ های یک اسب بخار یکی از پرکاربرد ترین پمپ های آب موجود در بازار هستند که از ویژگی های آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– با توجه به آنکه توان این پمپ ها یک اسب بخار است، بنابراین متناسب با نوع پمپ عموما برای ساختمان های دو طبقه دو یا چند واحدی و همچنین ساختمان های سه یا چهار طبقه تک واحدی مناسب هستند.

– قدرت موتور پمپ آب یک اسب، یک اسب بخار است.

– این پمپ های سانتریفیوژی گزینه ایده آلی برای پمپاژ آب و سایر سیالات تمیز و فاقد ذرات جامد به حساب می آیند.

انواع پمپ آب یک اسب

پمپ های یک اسب بخار در برندها و انواع مختلفی تولید می شوند که متداول ترین آنها شامل موارد زیر می شود:

– پمپ آب جتی یک اسب

این نوع از پمپ های گریز از مرکز از توان یک اسب بخار برخوردار هستند و در بازار با نام های دیگری نظیر پمپ های کله گاوی یا کله کوزه ای نیز شناخته می شوند. پمپ های جتی یک اسب به عنوان پمپ هایی خودمکش قادر هستند تا علاوه بر آب، حباب های هوا را نیز مکش کنند. این نوع از پمپ ها فاقد قطعه متحرک هستند و از آنها در سیستم های آبرسانی خانگی، استخراج آب از چاه های عمیق و نیمه عمیق و همچنین پمپاژ آب برای مصارف کشاورزی استفاده می شود. ارتفاع پمپاژ آب در پمپ آب یک اسب بخار معمولا پنجاه متر است و میزان آبدهی آن 3.1 متر مکعب بر ساعت است. این پمپ ها به لطف بهره مندی از قدرت پمپاژ بالا، گزینه مناسبی برای استفاده در ساختمان های تک واحدی چهار یا پنج طبقه هستند.

– پمپ آب ارتفاع بالا یک اسب

پمپ های یک اسب بخار ارتفاع بالا از نظر ظاهری به پمپ های نیم اسب شباهت دارند اما از نظر انداره کمی بزرگ تر هستند. این پمپ ها مناسب استفاده در ساختمان ها و مجتمع هایی هستند که کنتور آب تمامی واحدهای آنها به صورت جدا نصب شده است. این پمپ ها قادر هستند تا آب را تا ارتفاع هفتاد متری پمپاژ کنند و به همین سبب برای آپارتمان هایی تا شش طبقه بسیار مناسب هستند و می توانند به آسانی به طبقات بالا آبرسانی کنند. این پمپ ها دارای توان یک اسب بخار و مجهز به پروانه ای از جنس برنج هستند و حداکثر میزان آبدهی آنها سه متر مکعب بر ساعت است.

– پمپ آب یک اسب بشقابی

این نوع از پمپ های بشقابی از توان یک اسب بخار برخوردار هستند و غالبا برای پمپاژ سیالات تمیز نظیر آب مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به آنکه پروانه پمپ های بشقابی یک اسب حالت بازتری دارند، قادر هستند تا در مقایسه با پمپ هایی با قدرت یکسان، دبی و حجم بالاتری را پمپاژ نمایند. از پمپ های بشقابی یک اسب بخار به دلیل توانایی در پمپاژ نمودن دبی زیاد، برای مصارف تجاری و خانگی استفاده می شود که از جمله آنها می توان به کاربرد آنها در ساختمان های سه طبقه و شش واحدی اشاره نمود. پروانه این پمپ ها معمولا از برنج یا باکالیت ساخته می شوند و معمولا توانایی پمپاژ آب تا ارتفاع حداکثر سی و سه متری را دارا هستند.

– پمپ های آب یک پروانه و دو پروانه یک اسب

پمپ های دو پروانه و تک پروانه ای که دارای توان یک اسب بخار هستند از نظر ساختاری به یکدیگر شباهت دارند و صرفا از نظر تعداد پروانه ها متفاوت از هم هستند. از این نوع پمپ آب یک اسب در بخش های مختلف خانگی و صنعتی  و همچنین کشاورزی استفاده می شود و کاربرد اصلی آنها در تامین آب آشامیدنی و سیستم های سرمایشی و گرمایشی است. در بخش خانگی نوع دو پروانه این پمپ های آب، گزینه ایده آلی برای آبرسانی به ساختمان های چهار طبقه و هشت واحدی هستند.

معرفی محصول

تقریبا تمامی برندها و مدل ها هم انواع یک اسب دارند و هم نیم اسب. برخی از مدل های یک اسب را در زیر ببینید و برای اطلاع از سایر پمپ های یک اسب با ما تماس بگیرید.

پمپ یک اسب TC سیستما

پمپ آب یک اسب TC سیستما

پمپ GET گرین

پمپ get گرینسوالات متداول

– پمپ آب یک اسب چیست؟

پمپ های یک اسب نوعی از پمپ های آب هستند که از توان یک اسب بخار برخوردار اند و بسته به نوع پمپ برای کاربردهای متفاوت خانگی، صنعتی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.

– مهم ترین فاکتورها برای تهیه پمپ یک اسب بخار خانگی چیست؟

جهت خرید این پمپ های پرطرفدار برای مصارف خانگی، توصیه می شود که عواملی نظیر تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحدهای ساختمان و همچنین تعداد طبقات ساختمان در اولویت بررسی قرار گیرند.

– پرکاربردترین پمپ های یک اسب بخار کدام اند؟

این نوع از پمپ های آب در انواع مختلفی تولید می شوند که از متداول ترین آنها می توان به پمپ های جتی یک اسب، پمپ های بشقابی یک اسب، پمپ های ارتفاع بالای یک اسب و پمپ آب یک اسب تک پروانه و دو پروانه بخار اشاره نمود.

– وجه متمایز پمپ های بشقابی یک اسب بخار چیست؟

این نوع از پمپ های آب در مقایسه با سایر پمپ هایی که از توان مشابهی برخوردار هستند، توانایی تامین دبی و حجم آب بالاتری دارند.

– ویژگی پمپ های ارتفاع بالا یک اسب چیست؟

این مدل از پمپ ها از توان یک اسب بخار برخوردار هستند و مناسب استفاده در آپارتمان هایی با کنتور جدا هستند. از آنجایی که پمپ های ارتفاع بالا می توانند آب را به خوبی تا ارتفاع هفتاد متری پمپاژ نمایید، برای ساختمان های چند طبقه ایده آل اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *