پمپ سیرکولاتور

انواع پمپ های سیرکولاتور
  • انواع پمپ های سیرکولاتور

پمپ سیرکولاتور UPR سیستما

پمپ های سیرکولاسیون UPR کمپانی سیستمای ایتالیا جهت مصارف گردش در سیستم های گرمایشی طراحی و تولید گردیده است. از

پمپ سیرکولاتور UPRF سیستما

پمپ های سیرکولاسیون سه فاز UPRF کمپانی سیستمای ایتالیا با کاربری در سیستم های گرمایشی، سرمایشی، تاسیسات خانگی و صنعتی

پمپ سیرکولاتور سری ALPHA 1 گراندفوس

پمپ سیرکولاتور سری ALPHA 1 گراندفوس از برترین پمپ های گردش آب سیکل بسته با راندمان بسیار بالا در جهان

پمپ سیرکولاتور سری MAGNA 3 گراندفوس

پمپ سیرکولاتور سری MAGNA 3 گراندفوس یک پمپ دور متغیر بسیار پیشرفته است که برای ساختمان های تجاری بزرگ مانند

پمپ سیرکولاتور سیستما UPRFE

اگر به دنبال یک پمپ سیرکوله هستید در این صفحه ما به معرفی پمپ سیرکولاتور سیستما سری UPRFE با کاربری

پمپ سیرکولاتور گراندفوس سری MAGNA 1

از مزایای اصلی پمپ سیرکولاتور گراندفوس سری MAGNA 1 متمایز شدن آن از سیرکولاتورهای قدیمی سری UPS 100 است و

سیرکولاتور سری UPS100 گراندفوس

سیرکولاتور  تکفاز گراندفوس سری UPS 100،  پمپ خطی با اتصال رزوه ای است. پمپ سه سرعته UPS100 گراندفوس دارای حفاظت

سیرکولاتور سری UPS200 گراندفوس

پمپ سیرکولاتور خطی سری UPS 200  گراندفوس با کاربری سیرکولاسیون آب در سیستم های گرمایشی و سرمایشی و تهویه مطبوع

خرید پمپ های سیرکولاتور

پمپ ها دستگاه هایی مکانیکی هستند که از آنها به وفور در مصارف شهری، کشاورزی و صنعتی، جهت جابجایی و انتقال سیالاتی نظیر آب، فاضلاب، نفت و مواد شیمیایی مختلف استفاده می شود. پمپ ها با ویژگی های منحصر به فرد خود فرآیند انتقال و جابجایی سیالات را تسهیل می کنند و سرعت انجام آن را تسریع می بخشند. به طور کلی پمپ ها بر اساس نحوه تامین انرژی مورد نیاز جهت کارکرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند که از جمله آنها می توان به پمپ های دستی، پمپ های برقی، پمپ های بادی و پمپ های درون سوز اشاره نمود. در این میان پمپ سیرکولاتور یکی از انواع پمپ های بسیار پرکاربرد است که با نیروی الکتریسیته کار می کند و از عملکردی فوق العاده ای برخوردار است. شرکت فرات به عنوان نماینده رسمی و انحصاری پمپ های اروپایی در ایران، عرضه کننده انواع پمپ ها با مصارف گوناگون است. بنابراین برای خرید پمپ سیرکولاتور مورد نظر خود از برندهای مطرح اروپایی می توانید با خیالی آسوده از طریق این شرکت ایرانی و نمایندگی پمپ سیرکولاتور اقدام نمایید.

پمپ سیرکولاتور چیست؟

پمپ های سیرکولاتور جزو پمپ هایی به شمار می آیند که در بخش های مختلف خانگی و صنعتی کاربرد گسترده ای دارند. واژه سیرکولاتور در این پمپ ها در زبان فارسی به معنای سیستمی است که موجب گردش سیالات مختلف در مداری بسته می شود. این پمپ ها از نظر دسته بندی در گروه پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ  قرار می گیرند و از نظر جنس بدنه، در دو مدل با جنس های استیل و جنس چدن تولید می شوند. پروانه این پمپ ها نیز از جنس های چدن، برنج و استیل ضد زنگ ساخته می شود. این پمپ ها بسته به نوع خود از قابلیت سیرکوله کردن یا گرداندن سیالاتی تا دمای صد الی صد و سی درجه سانتی گراد برخوردار هستند و دور موتور آنها معمولا بین هزار و پانصد تا سه هزار دور در دقیقه است.

از برخی از انواع این پمپ ها در مجتمع های مسکونی بهره گرفته می شود. بر این اساس این پمپ ها وظیفه به چرخش در آوردن آب گرم موجود در دیگ حرارت مرکزی ساختمان و انتقال آن به رادیاتورها و فن کوئل ها را بر عهده دارند و از این طریق به گرمایش ساختمان کمک می کنند. علاوه بر آن این پمپ های سانتریفیوژ آب سرد موجود در سیستم سرمایش ساختمان را نیز به حرکت در می آورند و به فن کویل ها منتقل می کنند و بدین ترتیب به تامین سرمای مورد نیاز سیستم سرمایشی ساختمان کمک می کنند. بنابراین از پمپ سیرکولاتور برای به گردش در آوردن آب مورد نیاز سیستم های سرمایشی و گرمایشی استفاده می شود و به همین جهت این پمپ ها بر خلاف پمپ هایی که در آبیاری کاربرد دارند، نیازی به داشتن قابلیت مکش آب از مکان هایی همچون چاه ندارند.

کاربرد پمپ سیرکولاتور

به طور کلی این نوع از پمپ ها با توجه به جنس پمپ و نوع آن کاربردهای متفاوتی دارند که برخی از آنها به شرح زیر است:

- این نوع از پمپ ها بسته به نوع پمپ می توانند به گردش سیالاتی نظیر آب با دمای منفی ده تا صد و سی درجه سانتی گراد کمک کنند.

- از پمپ های آب سیرکولاتور می توان برای به گردش در آوردن آب سرد و گرم جهت کارکرد رادیاتورها استفاده نمود.

- این نوع از پمپ ها در سیستم های گرمایش از کف به منظور به گردش در آوردن آب گرم در داخل لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند.

- این پمپ های سانتریفیوژ در سیستم های تهویه مطبوع جهت سیرکوله کردن آب به کار گرفته می شوند.

- مدل خطی پمپ سیرکولاتور با بدنه و پروانه ای از جنس استیل، برای انتقال سیالات و مواد شیمیایی استفاده می شود.

- پمپ های خطی سیرکولاتور با کاربرد صنعتی و دارای پروانه و بدنه استیل در سیستم های شستشو بکار گرفته می شوند.

-  این پمپ های گریز از مرکز برای به گردش در آوردن آب در سیستم های پکیج و شوفاژ نیز کاربرد دارند.

- در تجهیزات استخرها، از این نوع پمپ های سانتریفیوژ صنعتی استفاده فراوانی می شود.

- در سیستم های گرمایشی و همچنین سیستم های حرارت مرکزی از این نوع پمپ های سیرکوله استفاده می کنند.

- این پمپ های گریز از مرکز کاربرد بسیاری در سیستم های گرمایش مرکزی و سیستم های تهویه هوا دارند.

ویژگی ها

پمپ های سانتریفیوژ سیرکولاتور مزیت های فراوانی دارند که در این قسمت به برخی از آنها می پردازیم:

- این نوع از پمپ ها جزو پرطرفدارترین پمپ های صنعتی موجود در بازار به حساب می آیند و به راحتی از طریق شرکت فرات به عنوان نمایندگی پمپ سیرکولاتور قابل تهیه هستند.

- این پمپ های گریز از مرکز در صورت کارکرد به صورت دائمی از عمر بالایی برخوردار هستند و به همین سبب گزینه مناسبی برای برای خرید به حساب می آیند.

- این پمپ ها در زمان کار صدای بسیار کمی تولید می کنند. با این حال برای مقایسه صدای مدل خطی و زمینی باید به این نکته اشاره کنیم که صدای تولید شده توسط پمپ های خطی سیرکولاتور از مدل سیرکولاتور زمینی کم تر است.

- پروسه نصب و راه اندازی این نوع از پمپ های سانتریفیوژ بسیار آسان و بدون نیاز به تخصصی بالا قابل انجام است.

- این پمپ ها با توجه به طراحی منحصر به فرد و کیفیت ساخت بالا دارای مکش منفی نیستند.

- این پمپ ها در اندازه های مختلف از نیم اینچ تا شش اینچ تولید می شوند و در بازار موجود هستند.

- پمپ سیرکولاتور با وجود عملکرد فوق العاده، از نظر مصرف انرژی بسیار مقرون به صرفه است و رده مصرف انرژی مدل های مختلف این پمپ عمدتا A وB  است.

- این پمپ ها در مقایسه با برندهای اروپایی مشابه از قیمت مناسبی برخوردار هستند و هزینه نصب و نگهداری از آنها نیز چندان زیاد نیست.

- از آنجایی که این نوع پمپ ها از استیل، برنج و چدن ساخته می شوند، در برابر مخرب محیطی همچون زنگ زدگی مقاومت بسیاری زیادی دارند.

- این نوع از پمپ ها دارای تنوع زیادی هستند و در مدل ها و اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند.

- استفاده از این پمپ ها برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی نه تنها موجب افزایش فشار سیستم نمی شود بلکه به جبران افت فشار احتمالی نیز کمک بسیاری می کند.

آشنایی با انواع پمپ سیرکولاتور

پمپ های آب سیرکولاتور اصولا از نظر نوع، اندازه، جنس بدنه، تجهیزات و همچنین سرعت دور موتور با یکدیگر متفاوت هستند و به انواع زیر تقسیم می شوند:

- پمپ های آب گرم: این پمپ ها در سیستم هایی همانند شوفاژ مورد استفاده قرار می گیرند و آب گرم مورد نیاز را از منبع حرارتی دریافت می کنند و در سیستم به گردش در می آورند.

- پمپ های برگشتی آب گرم: این مدل از پمپ ها هنگامی استفاده می شوند که نیاز است تا آب گرم همواره در لوله ها و مخزن آن گرم وجود داشته باشد. این پمپ های گریز از مرکز آب گرم را به گردش در می آورد و موجب می شوند تا آب گرم همیشه در دسترس قرار داشته باشد.

- پمپ های گردش آب شوفاژ: کاربرد اصلی این نوع پمپ سیرکولاتور به گردش در آوردن آب گرم در سیستم گرمایش مرکزی است.

انواع مدل ها از نظر کارکرد

این نوع از پمپ ها از نظر نحوه قرار گرفتن در مدار و میزان دبی و هد پمپ به دو دسته کلی پمپ های خطی و پمپ های زمینی تقسیم می شوند که در این قسمت به معرفی آنها می پردازیم:

- پمپ های خطی سیرکولاتور

در این نوع پمپ ها مقدار دبی و هد کم است و محل نصب آنها نیز بر روی مدار است. به عبارت دیگر این پمپ ها را روی لوله همراه با اتصال فلنجی یا اتصال دنده ای نصب می کنند و به طور کلی می توانند تک قلو، دو قلو، تک دور یا چند دور باشند.

- پمپ های زمینی سیرکولاتور

پمپ های زمینی یا پمپ های مکش سیرکولاتور دارای قدرت بالایی هستند و در آنها مقدار دبی و هد زیاد است. این مدل پمپ سیرکولاتور همچنین با توجه به داشتن وزن زیاد و عدم تحمل وزن آنها توسط مدار، بر روی شاسی هایی بر روی زمین نصب می شود. برای مقابله با لرزه موجود در این پمپ نیز از لرزه گیرهایی کمک گرفته می شود.

تفاوت پمپ های خطی و زمینی سیرکولاتور

اگرچه پمپ های زمینی و خطی سیرکولاتور هر دو وظیفه جابجایی و گردش آب را بر عهده دارند، اما این دو مدل پمپ های سانتریفیوژ دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند که در این قسمت به برخی از مهم ترین آنها می پردازیم:

- پمپ های خطی سیرکولاتور مناسب مدارهای آب گرم مصرفی هستند، اما پمپ های زمینی سیرکولاتور مناسب مدارهای گرمایش اند.

- جنس بدنه و پروانه پمپ های خطی و زمینی سیرکولاتور با یکدیگر متفاوت است. بر این اساس بدنه پمپ های زمینی سیرکولاتور معمولا از جنس چدن و پروانه آنها از چدن یا برنج ساخته می شود. این در حالی است که در پمپ های خطی سیرکولاتور بدنه از جنس استیل ضد زنگ یا چدن است و پروانه از جنس پلی آمید تولید می شود.

- پمپ های خطی سیرکولاتور را در مدل های تک قلو و دو قلو و همچنین تک دور و چند دور تولید می کنند و بر روی مدار نصب می کنند. این در حالی است که پمپ های زمینی سیرکولاتور را بر روی شاسی هایی قرار می دهند و برای جلوگیری از لرزش، از لرزه گیرهایی استفاده می نمایند.

- پمپ سیرکولاتور خطی در مقایسه با مدل سیرکولاتور زمینی می تواند میزان دمای بالاتری را تحمل کند و در عین حال کارکرد آن نیز نرم تر و آرام تر است.

- نصب و قرار دادن پمپ های سیرکولاتور خطی در مدار به آسانی و بدون هیچ گونه تغییری قابل انجام است، اما جهت قرار دادن پمپ های زمینی سیرکولاتور در مدار به اتصالات سازگار با آنها نیاز است.

- پمپ های خطی تنها تامین کننده دبی هستند، اما پمپ های زمینی سیرکولاتور به لطف بهره مندی از عملکرد دوگانه به تامین همزمان دبی و فشار کمک می کنند.

اجزای تشکیل دهنده پمپ سیرکولاتور

این پمپ ها از قطعات متعددی تشکیل شده اند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- این پمپ ها دارای الکتروموتورهایی از نوع قفسی هستند که بر اساس مدلشان با برق تک فاز و سه فاز کار می کنند و سرعت چرخش آنها بین هزار و پانصد تا سه هزار دور در دقیقه است.

- این پمپ های گریز از مرکز دارای قطعه ای به نام یاتاقان هستند که به حفظ حالت تراز محور پمپ کمک می کند.

- این پمپ ها دارای پروانه هایی هستند که با نیروی الکتریکی به حرکت در می آیند و بسته به مدل پمپ، در جنس های مختلفی نظیر برنج و چدن تولید می شوند.

- در پمپ سیرکولاتور وجود قطعه ای به نام کاسه نمد، مانع ورود و نفوذ آب به یاتاقان ها و آسیب رسیدن به دستگاه می شود.

- در این پمپ های سانتریفیوژ دهانه مکش بخشی از پمپ است که از طریق آن سیالاتی نظیر آب وارد پمپ می شود.

- شفت به قطعه ای از پمپ های گریز از مرکز گفته می شود که پروانه پمپ بر روی آن نصب می شود و از جنس استیل ساخته می شود.

- کوپلینگ ها در پمپ های خطی و زمینی با یکدیگر متفاوت هستند. بر این اساس در پمپ های خطی کوپلینگ های فنری وظیفه منتقل کردن حرکت از الکتروموتور به محور پمپ را بر عهده دارند. این در حالی است که در پمپ های زمینی، کوپلینگ های پلاستیکی میان محور پمپ الکتروموتور ارتباط برقرار می کنند.

محل نصب

در سیستم های گرمایشی و سرمایشی عموما محل نصب پمپ های سانتریفیوژ سیرکولاتور در مسیر برگشت آب است. دلیل این مسئله آن است که در صورتی که این پمپ ها به اشتباه در مسیر رفت آب نصب شوند، با توجه به انبساط آب و افزایش حجم آن بر اثر گرما، دبی حجمی پمپ کاهش پیدا می کند. این در حالی است که با نصب شدن پمپ ها در مسیر برگشت، با توجه به ایجاد تبادل حرارت و کاهش دما حجم آب نیز کاهش پیدا می کند و پمپ می تواند با دبی حجمی بیشتری کار کند.

از سوی دیگر دمای آب در مسیر برگشت متعادل تر می شود و در صورت نصب پمپ در این مسیر، قطعات پمپ در دمای بسیار بالا یا بسیار پایین کار نمی کنند و دچار آسیب دیدگی نمی شود و در نتیجه عمر مفید آنها افزایش پیدا می کند.

دلیل دیگری که برای نصب پمپ سیرکولاتور در مسیر برگشت وجود دارد این است که شرایط هیدرولیکی برای کارکرد مولد در این قسمت بهتر است و به عملکرد موثرتر چلیر و دیگ کمک می کند و در نهایت این امر موجب توزیع مناسب تر آب میان مصرف کننده ها می شود.

بنابراین در سیستم های گرمایشی این پمپ ها را پیش از دیگ حرارت مرکزی و در سیستم های سرمایشی قبل از دستگاه چیلر نصب می کنند. در این حالت در سیستم های گرمایشی، خروجی آب این پمپ ها وارد دیگ می شود و در ادامه، این آب در فن کوئل و رادیاتورها توزیع می گردد. در سیستم های سرمایشی نیز خروجی آب این پمپ ها وارد چیلر می شود و در ادامه به سمت فن کوئل حرکت می کند.

نکته مهم دیگری که در مورد نصب این پمپ ها وجود این است که قرار دادن پمپ های برگشت آب گرم پیش از منبع کوئل ضروری است و به برگشت دادن آب گرم مصرفی در لوله های آب گرم ساختمان کمک می کند.

نکات مهم برای نصب و استفاده

برای نصب صحیح و ایمن این پمپ های سانتریفیوژ رعایت نکات زیر ضروری است:

- در هنگام نصب این پمپ ها حتما به جهت فلش موجود بر روی هوزینگ پمپ توجه نمایید. جهت این فلش باید با جهت جریان سیالات در درون لوله در یک مسیر باشد.

- پس از در نظر گرفتن جهت عبور سیال از داخل لوله و هماهنگ کردن آن با جهت فلش موجود بر روی دستگاه، مکان مناسبی برای پمپ در نظر بگیرید. برای این منظور توجه داشته باشید که محل نصب پمپ باید به نحوی انتخاب شود که در صورت نیاز به انجام تعمیرات، فضای کافی برای این کار وجود داشته باشد. علاوه بر آن مهره ماسوره و فلنج باید در یک راستا باشند.

- برای قطع و وصل نمودن جریان سیالات، پیش از پمپ و پس از آن حتما باید شیر فلکه کشویی از جنس برنج یا چدن تعبیه شده باشد.

- در کنار پمپ سیرکولاتور باید یک مسیر گذرگاه یا بای پس تعبیه شده باشد.

- پیش از نصب و راه اندازی پمپ، از تکمیل شدن لوله کشی اطمینان حاصل نمایید. همچنین مطمئن شوید که در مسیر لوله کشی هیچ اتصالی باز نیست.

- از دیگر نکاتی که در هنگام نصب باید به آن توجه داشته باشید این است که در ساختمان های مسکونی پمپ باید در مکانی خشک و دارای تهویه نصب گردد.

- برای پر کردن مسیر از آبی استفاده نمایید که سختی آن گرفته شده است. این کار از ایجاد رسوب و آسیب رسیدن به پمپ جلوگیری می نماید.

- در هنگام نصب این پمپ ها حتما به این نکته توجه داشته باشید که لوله های مخصوص آب به هیچ عنوان نباید از قطر ورودی و خروجی پمپ کمتر باشد.

- در صورت نصب پمپ سیرکولاتور در یک مجمتع پر واحد و یا واقع در شرایط آب و هوایی سرد، نیاز است تا پمپ دیگری با همان سایز با قابلیت استفاده در شرایط اضطراری در کنار پمپ اصلی ساختمان نصب شود.

- در هنگام انجام تعمیرات پمپ و یا نیاز به استفاده از جوشکاری توجه داشته باشید که میزان حرارت بیش از صد و ده درجه سانتی گراد می تواند به قطعات داخلی الکترو موتور آسیب برساند.

- به منظور جلوگیری از ورود ناخالصی های موجود در آب به داخل پمپ آب، نیاز است تا در قسمت مکش پمپ از صافی های برنجی یا چدنی استفاده گردد تا مانع آسیب رسیدن به پمپ شود.

- توجه داشته باشید که این پمپ ها می بایست در مکانی نصب شوند که دمای محیط فراتر از چهل درجه سانتیگراد نرود تا پمپ دچار آسیب دیدگی نشود.

- به منظور افزایش عمر مفید پمپ ها، توصیه می شود تا مبنای حداکثر سرعت، فشار، ظرفیت و درجه حرارت مناسب برای استفاده از الکترو پمپ ها را عدد ذکر شده بر روی دستگاه قرار ندهید.

- متصل کردن لوله به الکتروپمپ نباید موجب ایجاد لرزش بر روی الکترو پمپ شود.

- میزان نوسانات ولتاژ در پمپ سیرکولاتور نباید بیشتر از ده درصد باشد؛ زیرا موجب آسیب رسیدن به پمپ می شود.

- برای نصب پمپ ها تا حد ممکن استفاده از زانویی توصیه نمی شود، اما در صورت لزوم باید فاصله استاندارد که معادل پنج برابر قطر لوله است رعایت گردد. این به معنای آن است که در صورتی که سایز لوله دو اینچ است، زانویی باید ده اینچ از دهانه فاصله داشته باشد.

- این پمپ های گریز از مرکز گزینه مناسبی برای پمپاژ کردن آب غیر خالص و یا پمپاژ نمودن آب جهت مصارف آبرسانی نیستند.

- محل نصب شدن الکتروپمپ باید به نحوی باشد که موجب نشتی آب بر روی دستگاه نشود. علاوه بر آن به منظور پیشگیری از نشتی در محل اتصال فلنج، استفاده از واشر لاستیکی توصیه می شود.

- پیش از اقدام به راه اندازی پمپ حتما باید سیستم هواگیری شود و شیر تخیله نیز در فاصله مناسب تعبیه گردد.

تجهیزات جانبی برای نصب پمپ سیرکولاتور

برای نصب و راه اندازی این پمپ های سانترفیووژ می توان از تجهیزات جانبی مختلف بهره گرفت. به طور کلی استفاده از این تجهیزات به عملکرد موثرتر پمپ و در نهایت افزایش عمر مفید آن کمک می کند. برخی از پرکاربرد ترین این تجهیزات به شرح زیر هستند:

- صافی: این قطعه پیش از لوله کشی پمپ قابل نصب است و استفاده از آن از ورود ذرات اضافی به داخل پمپ و آسیب دیدن آن جلوگیری می نماید.

- لرزه گیر: در پمپ های زمینی سیرکولانور از لرزه گیر استفاده می شود. این قطعه در بخش های لوله خروجی و ورودی آب به پمپ مورد استفاده قرار می گیرد و از لرزش ها ارتعاش دستگاه جلوگیری می کند.

- شیر فلکه: در صورت نیاز به قطع کردن جریان آب جهت تعمیرات پمپ آب، استفاده از شیر فلکه در لوله های رفت و برگشت آب ضروری است.

- شیر یک طرفه: از این شیرها به منظور جلوگیری از برگشت آب به داخل لوله ها استفاده می شود.

- شیر هواگیری: این تجهیزات به تخیله و یا کاهش هوای داخل سیستم آبرسانی کمک می کنند و در نتیجه استفاده از آنها به بهبود عملکرد این سیستم ها کمک شایانی می نماید.

روش های کنترل دبی پمپ

برای کنترل کردن دبی این پمپ ها، استفاده از روش های زیر توصیه می شود:

- برای کنترل کردن دبی می توان از شیرهای دو راهی از جمله شیرهای ترموستاتیک رادیاتور کمک گرفت. برای این منظور باید دقت داشته باشید که دبی بیش از اندازه کاهش پیدا نکند؛ زیرا می تواند به پمپ آسیب برساند.

- برای این منظور می توان از شیرهای سه راهی استفاده نمود. از این طریق میان مسیر رفت و برگشت آب ارتباط ایجاد می شود و بخشی از جریان بدون آنکه به سیستم وارد شود، از مسیر رفت به برگشت باز می گردد.

- یکی از مقرون به صرفه ترین شیوه های کنترل دبی این است که از پمپ های موازی در سیستم استفاده نمایید.

- از دیگر روش های کنترل دبی می توان به تغییر دادن قطر پروانه پمپ و همچنین تغییر دادن دور پمپ اشاره نمود.

راهنمای خرید پمپ سیرکولاتور مناسب

برای تهیه یک پمپ آب مناسب برای یک مجتمع ساختمانی یا اداری توجه به موارد مختلفی ضروری است که برخی از مهم ترین آنها به شرح زیر است:

- شرکت تولید کننده پمپ

- میزان دور موتور و توان پمپ

- زمینی یا خطی بودن پمپ

- میزان هد و دبی آب

- دنده ای یا فلنجی بودن اتصال پمپ

- قطر لوله های خروجی و ورودی پمپ

سوالات متداول

- پمپ سیرکولاتور چیست؟

این پمپ ها جزو پمپ های سانتریفیوژ به حساب می آیند که وظیفه به گردش در آوردن سیالاتی نظیر آب در مداری بسته را به عهده دارند.

- پمپ های سیرکولاتور به چند دسته تقسیم می شوند؟

این پمپ ها بر اساس نحوه قرار گرفتن پمپ در مدار در دسته کلی پمپ های خطی سیرکولاتور و پمپ های زمینی سیرکولاتور جای می گیرند.

- برای نصب این پمپ ها از چه لوازم جانبی استفاده می شود؟

از مهم ترین لوازم جانبی مورد استفاده در این پمپ ها که به عملکرد بهتر پمپ کمک می کنند می توان به صافی، لرزه گیر، شیر فلکه، شیر هواگیری و شیر یک طرفه اشاره نمود.

- برای خرید پمپ سیرکولاتور به چه نکاتی باید توجه نمود؟

برای خرید پمپ مناسب باید به برند پمپ، میزان دور موتور و توان، میزان هد و دبی آب، زمینی یا خطی بودن نوع پمپ و همچنین دنده ای یا فلنجی بودن اتصال و در نهایت قطر لوله های خروجی و ورودی پمپ توجه نمود.

- دمای مناسب آب برای کارکرد پمپ سیرکولاتور چیست؟

این پمپ ها در دمای منفی ده و مثبت صد و سی درجه سانتیگراد آب را سیرکوله می کنند.

دیدگاهی در مورد “پمپ سیرکولاتور

  1. rezaee گفت:

    واسه موتورخونه فقط همین مدل سیرکولاتور جوابه … از اول همینو بخرین خودتونو به دردسر نندازین . به حرف این متخصص نماها گوش ندین

  2. ساعدی فر گفت:

    سه تا پمپ سیرکولاتور بهتون سفارش دادم . خواسم تشکر کنم از راهنماییتون یکم دیرتر میگرفتم با این وضع دلار چی میشد نمیدونم !!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *