قیمت پمپ آب خانگی با مخزن

پمپ آب خانگی با مخزن برای افزایش فشار آب در ساختمان ها به کار می رود که این پمپ ها دارای توان های مختلف می باشند و یکی از عوامل موثر در انتخاب این پمپ ها تعداد طبقات در ساختمان ها می باشد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی قیمت پمپ آب خانگی با مخزن می پردازیم.

انواع پمپ آب خانگی

قیمت پمپ آب خانگی با مخزن بستگی به انواع پمپ آب هم دارد که بسته به حجم و ارتفاع آب رسانی تقسیم می شود ولی به طور کلی پمپ های آب خانگی به دو دسته پمپ های جتی و پمپ های بشقابی ، پمپ با کلید اتوماتیک  تقسیم می شوند .

پمپ جتی

این پمپ ها را می توان تا چند متر بالاتر از مخزن آب یا هم سطح نصب کرد . این پمپ ها که مصرف مکش دارند از حداکثر آب رسانی آن کاسته می شود و بسیار پر سر و صدا هستند.

پمپ بشقابی

قیمت پمپ آب خانگی با مخزن در پمپ های بشقابی هم با پمپ های جتی متفاوت است چون این پمپ ها هد کمتری نسبت به پمپ جتی دارند ولی حجم آب بالاتری را جا به جا می کنند و این پمپ ها خودمکش نیستند و در ارتفاع بالا نصب می شوند.

پمپ شناور

این پمپ ها هم فاقد مخزن تحت فشار هستند و در آب داخل چاه قرار می گیرند و آب را پمپاژ می کنند و بیشتر کارایی این پمپ ها برای انتقال آب از چاه های عمیق می باشد.

پمپ سیرکولاسیون

این پمپ ها هم جزو پمپ های آب خانگی هستند و بیشتر در گردش آب شوفاژخانه یا موتورخانه کاربرد دارند و قیمت پمپ آب خانگی با مخزن هم در این گونه با هم متفاوت می باشد.

پمپ با کلید اتوماتیک

این پمپ ها نیاز به مخزن ندارند و با یک کلید خاموش و روشن شدن پمپ آب را کنترل می کنند و اساس کار این پمپ ها بر مبنای جریان ورودی آب می باشد یعنی در زمانی که در مسیر آب خروجی شیر آب باز شود و آب مصرف شود این کلید پمپ را روشن کرده و زمانی که مصرف آب تمام شود پمپ را خاموش می کند.

نحوه عملکرد پمپ آب خانگی

امروزه به خاطر کمبود فشار آب بسیاری از ساختمان ها از پمپ آب استفاده می کنند که این پمپ ها با تبدیل جریان الکتریکی به انرژی مکانیکی آب را با فشار به ارتفاعات بالاتر هدایت می کند .

در کنار این پمپ ها یک مخزن کوچک که به آن مخزن تحت فشار می گویند ، قرار دارد که وظیفه آن کاهش خاموش و روشن شدن پمپ می باشد و عمر پمپ را افزایش می دهد و قیمت پمپ آب خانگی با مخزن بسیار اقتصادی می باشد چون کارایی آن بسیار بالا است و در اکثر ساختمان ها و برج ها از این پمپ ها استفاده می شود.

 قیمت پمپ آب خانگی با مخزن

قیمت پمپ آب خانگی با مخزن به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند متراژ ساختمان ، تعداد طبقات ، میزان مصرف آب ، تعداد شیر آب که همه این عوامل در قیمت این پمپ ها تاثیرگذار می باشد به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت فرات کو مراجعه و قیمت پمپ آب خانگی با مخزن را مشاهده نمایید.

نکات مهم در هنگام نصب پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی را باید در مکان های سرپوشیده و دور از گرما و سرما نصب کنید چون این موتور پمپ ها کمتر داغ شود و احتمال سوختن قطعات کمتر شود و طول عمر پمپ و مخزن پلی اتیلن و شیر خودکار افزایش پیدا خواهد کرد.

پمپ ها باید از مخزن پمپ فاصله کمی داشته باشند .

پمپ ها را قبل از نصب عایق بندی کنید تا از سر و صدای آن کاسته شود.

از لوله های رابط برای اتصال پمپ به مخزن پلی اتیلن استفاده کنید و این لوله ها باید قطر بیشتری نسبت به ورودی پمپ داشته باشند. فیلتر پمپ را در محل ورودی پمپ مخزن قرار دهید تا باعث اختلال در ورودی آب یا خروجی آب نشود.

قیمت پمپ آب خانگی بسیار مقرون به صرفه است و در موقع خرید حتما به برند آن و خرید از شرکت معتبر و گارانتی معتبر دقت کنید .

سخن پایانی

قیمت پمپ آب خانگی با مخزن به عوامل مختلفی از قبیل متراژ ساختمان ، نوع پمپ ، تعداد شیرآلات ، میزان مصرف و تعداد طبقات بستگی دارد که به همین منظور شما می توانید با شرکت فرات کو ارتباط و از نحوه سفارش این پمپ ها اطلاع حاصل کنید.

 

Related Post

Leave a Comment

Call Now Button