مقالات

جت پمپ های جکوزی

جت پمپ های جکوزی

استفاده از جکوزی برای از بین بردن مشکلات جسمی و روحی بسیار مفید است و بیشتر افراد برای درمان از جکوزی استفاده می کنند و برای آب گرم و پمپاژ آب با فشار زیاد جهت تصفیه آب از این پمپ ها استفاده می شود به همین منظور ما در این مقاله به بررسی جت پمپ های جکوزی می پردازیم.

مشخصات جت پمپ

جت پمپ های جکوزی بهترین وسیله برای به گردش در آوردن آب با فشار زیاد و گرم شدن آب درون جکوزی می باشد که هدف استفاده از این پمپ ها ماساژ بدن و رفع تنش های عضلانی و در اصل آب درمانی است .

در جکوزی ها دو سیستم گردش آب وجود دارد که یکی شبیه به سیستم گردش آب و تصفیه استخر و جکوزی است و دیگری برای تامین فشار مورد نیاز برای نازل های ماساژور جکوزی است که برای برقراری اتصال نازل ها و جریان آب در بین آنها از دو رینگ در قسمت بالایی و پایینی سکوی جکوزی استفاده می شود و جنس این رینگ ها از استیل است و سایز لوله ها بین ۲ تا ۴ اینچ می باشد.

نکات مهم در رابطه با جت پمپ

جت پمپ های جکوزی برای جکوزی های که عمق آنها بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ سانتیمتر است کاربرد دارد . سکوی نشیمن در جکوزی برای شناگران تا کف حوضچه ۶۰ سانتیمتر است و هم چنین محل قرار گرفتن نازل ها باید برای هر شناگر ۲ عدد نازل نصب شود که یکی در قسمت پایین سکو که در قسمت پشت پای ساق شناگر و دیگری در قسمت بالای سکو جهت ماساژ شناگر قرار می گیرد.

از نکات مهم دیگر دریچه های مکنده جت پمپ آب است که باید در کف حوضچه جکوزی به صورت دو یا چند کفشور نصب شود چون قدرت مکش این پمپ ها زیاد است باید تعداد دریچه های مکش بیش از یک دریچه باشد و باید دقت کنید که دریچه مکش را در دیواره خصوصا اسکیمر قرار ندهید چون باعث خطرات جانی می شود‌.

ویژگی های جت پمپ جکوزی

این پمپ ها دارای الکتروموتورهای ۲۹۰۰ دور کویل هستند و ۸۰ درصد این پمپ ها سه فاز می باشند و حداقل قدرت موتور پمپ جهت مصرف خانگی 3hp  می باشد و حداقل سایز خروجی دهش پمپ ۳۲ میلیمتر است.

نصب جت پمپ

برای نصب جت پمپ های جکوزی باید آنها را نزدیک به کاسه استخر و جکوزی و زیر خط سطح آب نصب کرد . همینطور نصب پمپ دوم هم به عنوان رزرو ضروری است چون این پمپ ها هنگام تعمیر و سرویس باید گردش آب را انجام دهند.

نصب موگیر یا استرینر هم برای این جت پمپ ها ضروری است چون این کار باعث می شود که رشته های مو و پارچه به دور پروانه پمپ پیچیده نشود که موگیر شامل یک غربال سبدی است که قابل برداشت است و برای نظافت خیلی مهم است و در اصل یک صافی یا غربال است که قبل از نظافت دوره ای آن را نصب می کنند و همچنین برای صدای پمپ بهتر است در فونداسیون پمپ از بالشتک چوب پنبه ای و یا ارتعاش گیر استفاده کرد.

طراحی و محاسبه جت پمپ

مبنای محاسبه بر اساس تعداد نازل های قرار گرفته در جکوزی می باشد و معمولا برای هر نفر ۲ عدد نازل در نظر می گیرند و بر اساس استانداردهای طراحی جکوزی برای هر نازل ۵٪hp  قدرت پمپ می باشد و درون کاسه جکوزی باید ۱۵ الی ۲۰gpm  دبی پمپ را در نظر بگیرید و بعد مسافت و طول لوله کشی را هم توجه کنید و برای هر جت نازل برای ضریب اطمینان و جبران افت 1hp  را باید در نظر گرفته شود.

خرید پمپ جکوزی

برای خرید جت پمپ های جکوزی باید از برندهای معتبر همراه با گارانتی استفاده کنید و در باره آن و نوع برند آن مشخصات این جت پمپ ها اطلاعات کافی داشته باشید به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت فرات کو مراجعه و قیمت و خرید این محصولات و تجهیزات ضد عفونی استخر و جکوزی را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

جت پمپ های جکوزی اساسی ترین عملکرد آن تصفیه آب در جکوزی می باشد و جزو بهترین تجهیزات ضد عفونی استخر می باشد و حفظ سلامت و گرمایش آب احتیاج به یک سیستم سیرکولاسیون متناسب با ظرفیت و نوع بهره برداری در جکوزی دارد و گردش سیرکوله آب در جکوزی باعث می شود که آب را تعویض نکنید و برای مدت طولانی از آب جکوزی استفاده کنید بنابراین شما می توانید با شرکت فرات کو ارتباط و از نحوه سفارش این محصول و تجهیزات ضد عفونی استخر اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *