بوستر پمپ خانگی

یکی از پرکاربردترین بوستر پمپ‌ها، بوستر پمپ خانگی است. کسانی که در شهرک‌های مسکونی بزرگ زندگی می‌کنند احتمالا حداقل نام این دستگاه را شنیده‌اند یا از نزدیک دیده‌اند. این نوع بوستر یکی از مهم‌ترین وسایل تامین آب و افزایش فشار آب در آپارتمان‌های با ارتفاع بالا و تعداد واحدهای آپارتمانی زیاد می‌باشد. در واقع وجود این دستگاه برای تامین فشار لازم در چنین ساختمان‌هایی ضروری است؛ اما برای کسانی که خیلی در این زمینه تخصص ندارند این سوال پیش می‌آید که این نوع ابزار چیست و چه کاربردهایی دارد و چه تفاوت‌هایی با انواع دیگر بوستر پمپ‌ها دارد؟

تعریف بوستر پمپ خانگی

قبل از اینکه توضیح دهیم بوستر پمپ خانگی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم، ابتدا باید بدانیم که چرا باید از این نوع تقویت کننده پمپ در خانه خود استفاده کنیم. به عبارت دیگر چرا این روزها استفاده از بوستر پمپ های خانگی در ساختمان ها به ویژه در آپارتمان ها و شهرک ها افزایش یافته است و نصب آن ها چه مزایایی دارد.

بوستر پمپ همراه با تغییر سبک زندگی

آپارتمان نشینی باعث شد که واحدهای دیگر به جای کنار هم روی هم قرار گیرند. این همپوشانی واحدها علاوه بر مشکلات صوتی که ایجاد می کرد، بر کمبود فشار آب نیز تأثیر داشت. هنگامی که واحد پایینی بیش از حد آب مصرف می کند، باعث افت فشار در طبقات بالا می شود. به همین دلیل همیشه شاهد دعوا و مسائل مربوط به آن بوده ایم. حالا این بحث در مورد آپارتمان است. چنین مشکلی در ویلاهای بزرگ باغدار وجود دارد. البته در این مکان ها سعی کنید برای هر قسمت از پمپ جداگانه استفاده کنید. موضوع مورد نظر ما مجتمع های مسکونی است. بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از پمپ آب است. اما مهم ترین سوال این است که آیا یک پمپ واقعا می تواند نیاز فشار آب را برطرف کند یا خیر؟ البته پاسخ منفی است.

پمپ دستگاهی است که وظیفه آن افزایش انتقال آب تا محدوده مشخصی است. در واقع پمپ ها به دلیل ویژگی ها و قدرتی که دارند در همه جا قابل استفاده نیستند، بنابراین وقتی صحبت از آپارتمان ها و مجتمع های آپارتمانی با تعداد واحد زیاد می شود، دیگر استفاده از تک پمپ ها مناسب نیست. بنابراین در چنین مواقعی باید از تقویت کننده پمپ خانگی استفاده کرد. بوستر پمپ آبرسانی با توجه به قابلیت ها و ویژگی هایی که دارد به راحتی می تواند این مشکل را برای انتقال آب به طبقات بالا و سایر قسمت های زمین مسکونی برطرف کند. بوستر پمپ خانگی نوعی بوستر پمپ آب است.

عملکرد این نوع بوستر پمپ چیست؟

در پاسخ به این سوال که بوستر پمپ خانگی چیست، می توان گفت دستگاهی است که در آن چند پمپ به صورت موازی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. موازی قرار دادن پمپ ها طرحی است که باعث افزایش قدرت و راندمان دستگاه و در نتیجه انتقال بهتر و سریعتر آب می شود. البته این ویژگی در تمامی بوسترهای پمپ وجود دارد. این برنامه ای است که انواع مختلفی از تقویت کننده های پمپ را ایجاد می کند. اپلیکیشن ها همچنین امکان استفاده از تکنولوژی خاصی را در ساخت هر کدام می دهند. بوستر پمپ خانگی برای افزایش فشار آب در آپارتمان ها، ویلاها و مجتمع های مسکونی بزرگ استفاده می شود. این نوع بوستر به دلیل طراحی خاص خود بهترین گزینه برای چنین مکان هایی است.

انواع بوستر خانگی

هر نوع بوستر پمپی که امروزه در بازار مشاهده می کنید انواع مختلفی دارد. البته هر نوع ساختار و ویژگی های خاص خود را دارد که باعث می شود در قسمت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. از معروف ترین برندها می توان به بوستر پمپ خانگی پنتاکس و بوستر پمپ خانگی Dob اشاره کرد. پمپ های خانگی انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

  • بوستر پمپ خانگی
  • پمپ جتی خانگی
  • پمپ سانتریفیوژ خانگی
  • پمپ بشقابی خانگی
  • پمپ خانگی با مخزن انبساط
  • پمپ خانگی با خاموش شدن خودکار

نکات خرید برای این نوع بوستر پمپ

نکاتی برای خرید یک این ابزار وجود دارد که شاید فقط یک متخصص بداند. البته، نکات فریبنده ساده است. اما اگر از آن ها آگاه هستید و هنگام خرید آن ها را در نظر می گیرید، می توانید یک نمونه خوب تهیه کنید:

  • به منظور افزایش راندمان، استفاده از منبع دیافراگمی با مخزن با ظرفیت زیاد توصیه می شود.
  • در هنگام خرید به سطح، تعداد واحد و سایز لوله مورد نیاز توجه کنید و بر اساس آن یک بوستر مناسب خریداری کنید تا دچار مشکل نشوید.
  • هنگام خرید مطمئن شوید که گارانتی معتبر از شرکت دریافت کرده اید.
  • بوستر پمپ های خانگی از برندهای مختلفی می باشند. لطفا قبل از خرید مشخصات هر پمپ را به دقت مطالعه کنید.

Related Post

Leave a Comment

Call Now Button