مقالات

برطرف کردن صدای پمپ آب

برطرف کردن صدای پمپ آب

صدای پمپ آب در ساختمان ها و منازل مسکونی بسیار آزاردهنده است . برخی از پمپ های آب قدیمی بسیار سر و صدا دارند و برخی پمپ های صنعتی مانند پمپ های طبقاتی هم دارای سر و صدای زیادی هستند و برخی مانند پمپ سانتریفوژ جزو کم صداترین پمپ ها می باشند به همین منظور ما در این مقاله به بررسی برطرف کردن صدای پمپ آب می پردازیم .

تسمه یا حفاظ در کنار پمپ قرار دهید

برای برطرف کردن صدای پمپ آب ابتدا باید نوع صدا را تشخیص داد . پمپ ها دو نوع صدا دارند صدای لرزشی و صدای هوایی که بستگی به نوع صدا راه حل های مختلفی وجود دارد . صدای پمپ لرزشی بیشتر اذیت کننده است که این صدا ناشی از لرزش پمپ روی دیوار یا زمینی که نصب شده است و راه حل آن این است که پمپ را از آن فضا خارج کرده و با استفاده از یک تسمه یا حفاظ آن را نصب کنید که این تسمه یا میله و حفاظ باید بین پمپ و یا دیوار و زمین نصب شود تا جلوی لرزش را بگیرید.

پمپ را درون جعبه آکوستیک قرار دهید

برای برطرف کردن صدای پمپ آب نیاز به یک جعبه ای است که پمپ را درون آن قرار دهید که این نوع صدا همان صدای هوایی است و درون جعبه از آکوستیک های ضد صدا استفاده شده که جلو خروج صدا را می گیرد و قدرت صدای خارج شده بین ۵۰ تا ۹۰ درجه کاهش می یابد و همینطور باید توجه کرد که اندازه جعبه از اندازه پمپ آب بزرگتر باشد و خود جعبه را در جای محکمی باید قرار داد‌.

موقعیت پمپ آب را بررسی کنید

برای برطرف کردن صدای پمپ آب می توان پمپ را در جای دورتر از محل اتاق ها و ساختمان نصب کرد مثلا در انباری در انباری های که در زیرزمین قرار دارند ، بهترین نقطه نصب پمپ آب می باشند که حتی می توانید جنس دیوارهای انباری را سیمانی کنید که در برابر صدا مانند عایق می باشند و صدا را از خود به بیرون نمی دهند.

بررسی فنی پمپ آب

برای برطرف کردن صدای پمپ آب می توان قطعات پمپ را بررسی کرد که اگر دچار اصطکاک شده باشد که از عوامل ایجاد صدا هستند آنها را تعویض و یا تعمیر کنید . یا ممکن است فیلترها کثیف شده باشند که باعث آسیب به پروانه می شوند و پروانه آسیب دیده هم از هر چیزی بیشتر تولید صدای ناهنجار می کند و یا شل شدن بعضی از قطعات باعث تولید صدا می شوند که همیشه توصیه می شود هر چند وقت یکبار پمپ آب خود را از نظر فنی بررسی کنید.

عایق بندی صوتی پمپ آب

برای برطرف کردن صدای پمپ آب می توان از الیاف طبیعی ، شانه های تخم مرغ و کارتن استفاده کرد و یا از فیبرهای مصنوعی که جلوی سر و صدای پمپ آب را بگیرند ، استفاده کرد . یا با استفاده از عایق های سر و صدای پمپ آب ساختمانی را کاهش دهید و این عایق ها از جنس فوم هستند که بهترین ساختار را برای کاهش انتقال صدا به بیرون دارند و برخی از عایق ها تک رو و برخی دورو هستند که به راحتی بر روی دیوارهای اطراف پمپ چسبیده می شوند.

انتخاب پمپ آب مناسب

برای برطرف کردن صدای پمپ آب می توانید از پمپ های که صدای آنها کمتر است استفاده کنید البته این پمپ ها نسبت به پمپ های دیگر گرانتر می باشند ولی معمولا پمپ های بشقابی با پروانه برنجی و یا استیل از کم صداترین نوع پمپ ها در بازار می باشند ‌. چون پمپ های آب مدل های مختلفی دارد و سطح تولید صدای آنها متفاوت است شما می توانید به سایت فرات کو مراجعه و انواع پمپ ها را مشاهده کنید .

سخن پایانی

برای برطرف کردن صدای پمپ آب شما باید در هنگام خرید انتخاب درستی داشته باشید ولی معمولا پمپ های بشقابی و دو پروانه ای از نوع دیگر پمپ ها بهتر و کم صداتر می باشند البته این نوع پمپ ها نسبت به پمپ های جتی قدرت کمتری دارند ولی صدای تولید شده در آنها بسیار کمتر است به همین منظور شما می توانید برای خرید این پمپ ها با شرکت فرات کو ارتباط و از نحوه سفارش این پمپ ها اطلاع حاصل کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *